• Oznam pre rodičov detí materskej školy a žiakov základnej školy

• Riaditeľstvo Základná škola s materskou školou Visolaje oznamuje rodičom detí materskej školy a rodičom žiakov základnej školy, že dňa 25.05.2022 (t.j. streda) bude budova školy zatvorená z dôvodu prerušenia distribúcie elektriny.

Na základe vyššie uvedeného budú mať žiaci základnej školy 1. až 4. ročníka  športové hry v prírode. Školský klub bude zatvorený. V prípade nepriaznivého počasia žiaci zostanú doma.

Deti materskej školy zostanú doma.

• Oznam - Podmienky a kritéria prijímania detí do materskej školy pre školský rok 2022/2023

• Podmienky a kritéria prijímania detí do materskej školy

pre školský rok 2022/2023

Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží riaditeľovi materskej školy, spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. Na predprimárne vzdelávanie do materskej školy sa spravidla prijíma dieťa  od troch do šiestich rokov jeho veku.

Miesto podávania žiadosti:

Základná škola s materskou školou Visolaje, Visolaje 150, 018 61 Visolaje

Termín: od 01.05.2022  do 30. 05. 2022

Žiadosť do MŠ si môže zákonný zástupca vyzdvihnúť u zástupkyne MŠ priamo v Základná škola s materskou školou Visolaje, Visolaje 150, 018 61 Visolaje alebo stiahnuť z webového sídla – link: https://zssmsvisolaje.edupage.org/text1/ Vyplnenú žiadosť i potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa odovzdá zákonný zástupca riaditeľovi školy alebo zástupkyni riaditeľa školy, ktoré prijatú žiadosť zaevidujú.

Žiadosť sú povinní podpísať obidvaja zákonní zástupcovia, v prípade neúplnej rodiny zákonný zástupca dieťaťa.

Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa do MŠ pre  školský rok 2022/2023 riaditeľ školy vydá najneskôr do 30. 06. 2022 elektronicky alebo poštovým doručením.

Podmienky prijatia dieťaťa do materskej školy:

1. prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné
            2. deti s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania
            3. deti, ktoré majú v materskej škole súrodenca
            4. deti na doplnenie stavu v triedach
            5. deti od 2  do 3 rokov budú prijaté iba vtedy, ak to kapacita materskej školy umožní

V prípade zvýšeného záujmu o prijatie do materskej školy sa spravidla prednostne prijímajú deti, ktorých zákonní zástupcovia majú trvalé bydlisko v obci Visolaje (rozhodnutie starostu obce a riaditeľa školy).

Podmienkou prijatia a dochádzky dieťaťa do materskej školy je mať osvojené primerané hygienické a samoobslužné návyky (napr. vedieť piť z pohára, jesť lyžicou, nepomočovať sa (ani počas spánku), vedieť sa slovne vypýtať na WC, nepoužívať cumeľ , vedieť si vyfúkať hlien z nosa do vreckovky, použiť vreckovku, poznať základné časti odevu a čiastočne sa vedieť obliecť a obuť).