• Prijímanie detí do MŠ na školský rok 2024/25

• Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole sa prijímajú detí v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z.o výchove a vzdelávaní ( školský zákon ) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorá obsahuje potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa. Bez potvrdenia od lekára nebude žiadosť akceptovaná. Prosíme rodičov, ak nepotrebujete zasielať Rozhodnutie o prijatí/neprijatí obom zákonným zástupcom,  aby ako prílohu ku žiadosti pripojili tlačivo Písomné vyhlásenie k podaniam týkajúcich sa výchovy a vzdelávania, podpísané oboma rodičmi. Ďakujeme!

Termín prijímania žiadostí: pracovné dni od 02. 05. 2024 do 31. 05. 2024,

Miesto prijímania žiadostí: ZŠ s MŠ Visolaje 150, 01861

Spôsob podávania žiadostí:

• poštou na adresu materskej školy: ZŠ s MŠ Visolaje 150, 01861 Beluša
          • osobne do budovy materskej školy v čase jej prevádzky od 6:00  hod. do 15.30 hod.
          • emailom (podpísaný scan žiadosti):  msvisolaje@gmail.com

Poradie podania žiadostí NEROZHODUJE O PRIJATÍ DIEŤAŤA DO MŠ.

K septembru 2024 môžeme prijať 10-13 detí, záleží od počtu odchádzajúcich detí

Žiadosť si môžete vyzdvihnúť osobne v MŠ denne od 6.00 hod. do 15.30 hod. alebo stiahnuť tu spolu s Písomným vyhlásením k podaniam: Ziadost_na_PV24.pdf       a         pisomne_vyhlasenie_k_podaniam.pdf

PODMIENKY PRIJÍMANIA DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY:

Na predprimárne vzdelávanie v MŠ sa prijíma dieťa od troch do šiestich rokov jeho veku. Pre dieťa, ktoré dosiahlo 5 rokov veku do 31. 08. 2024 je predprimárne vzdelávanie povinné. Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa podľa trvalého bydliska v spádovej materskej škole, ak rodič pre svoje dieťa nevyberie inú materskú školu. Výnimočne možno do materskej školy prijať dieťa po dovŕšení 2 rokov veku, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a iné potrebné podmienky, vrátane kapacitných možností školy.

Prednostne sa zo zákona prijímajú:

• deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné, t. j. ktoré do 31. augusta 2024 dovŕšia 5 rokov,
          • deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania – deti, ktoré dovŕšia šiesty rok veku a nedosiahli školskú spôsobilosť ( na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie + písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast + informovaného súhlasu zákonného zástupcu ),
          • deti, ktoré majú právo na prijatie, t.j. deti ktoré do 31.augusta 2024 dovŕšia 4 roky a majú trvalý pobyt v obci Visolaje (deti pre ktoré sme spádová MŠ )

Ostatné podmienky prijímania detí:

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí do materskej školy, riaditeľ ZŠ s MŠ Visolaje pri prijímaní uprednostní deti:

1) deti, ktorých súrodenci sú už prijatí do MŠ,

2) deti s trvalým pobytom v obci Visolaje

3) deti, v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku:

- deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov,

- deti, ktoré dovŕšia vek 4 rokov,

- deti, ktoré dovŕšia vek 3 rokov.

Do MŠ prijímame len deti, ktoré majú osvojené primerané hygienické a sebaobslužné návyky!

Prosíme zákonných zástupcov, v prípade že bude vaše dieťa prijaté do inej materskej školy, upovedomte o tom našu MŠ i ostatné MŠ do ktorých ste tiež podali žiadosť.

Rozhodnutia o prijatí/ neprijatí :

• Písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v MŠ odošle riaditeľka MŠ zákonným zástupcom detí najneskôr do 30. 06. 2024.
          • Podľa § 144a školského zákona v znení účinnom od 1. januára 2022 sa rozhodnutia o prijatí alebo o neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do MŠ doručujú obom zákonným zástupcom dieťaťa, pokiaľ zákonná zástupcovia nepodali Písomné vyhlásenie k podaniam týkajúcich sa výchovy a vzdelávania, o ktorých sa rozhoduje v správnom konaní.
          • Ak majú obaja zákonní zástupcovia rôznu doručovaciu adresu, rozhodnutie sa doručuje každému zákonnému zástupcovi osobitne.